Wpis z dnia 16.08.2022, godzina 11:12
W najbliższym roku szkolnym tak jak w latach poprzednich zapraszamy na bezpłatne webinary dla nauczycieli. Rozpoczynamy już 22.08.2022 szkoleniem dla nauczycieli klas 4-8, a w kolejnych dniach odbędą się szkolenia dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli klas 1-3.
Zaproszenia znajdują się w poniższych linkach.
Nowe technologie w edukacji...
Co musisz znać? Co warto znać? W co warto inwestować swój czas w nowym roku szkolnym?
Zmiany, nowości i uaktualnienia w popularnych aplikacjach i rozwiązaniach edukacyjnych
Zapisz się…
Klasy 1-3: https://go.aktywnynauczyciel.pl/wracamy-do-szkoly-tik-1-3
Klasy 4-8: https://go.aktywnynauczyciel.pl/wracamy-do-szkoly-tik-4-8
Szkoły ponadpodstawowe: https://go.aktywnynauczyciel.pl/wracamy-do-szkoly-tik
Sprawdź też inne propozycje na naszej stronie internetowej, profilu Facebook lub kanale YouTube. A jeżeli chcesz o coś zapytać lub podzielić się swoimi przemyśleniami w temacie nowoczesnej edukacji dołącz do grupy Facebook, która łączy nauczycieli.
Wpis z dnia 1.06.2022, godzina 12:44
Fot. https://canva.com/
Zrób film bezpośrednio w swoim smartfonie lub zgraj materiał do komputera i wykorzystaj jedną w bezpłatnych aplikacji do tworzenia wideo. Może to być Magisto, Canva lub Windows Zdjęcia. Każda z nich jest bezpłatna i ma spore możliwości.
Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale warto zastąpić program do tworzenia slajdów takim, który pozwala na prezentację treści lub opowiadanie interaktywnych historii. Tutaj świetnie sprawdzi się Genially, Mentimeter lub pewnie dobrze ci znana Canva.
Oczywiście nie mówię tu o profesjonalnej stronie na lata, ale takiej, która podsumuje wasze szkolne działania. Możesz wykorzystać programy Microsoft Sway, Google Sites lub ponownie Canvę dzięki, której można tworzyć fantastycznie wyglądające witryny internetowe.
Tak przygotowany materiał możesz udostępnić swoim uczniom, rodzicom lub innym nauczycielom
i zaprezentować jako podsumowanie całorocznej pracy.
Instrukcje krok po kroku jak działać z tymi i innymi rozwiązaniami oraz przykłady wykorzystania znajdziesz w tej serii webinarów.
Są tam aplikacje takie jak Canva, Genially, Mentimeter, Magisto, Coggle, Baamboozle, Quizizz, MS Sway, Google Sites i wiele więcej…
Zobacz tutaj: https://edu.aktywnynauczyciel.pl/pakiet6
lub napisz jeśli chcesz o coś dopytać: kontakt@aktywnynauczyciel.pl
Wpis z dnia 29.12.2021, godzina 10:28
Fot. https://www.google.com/
To doskonały pomysł na angażującą lekcję w klasach 1-3 lub dla nauczycieli przyrody i biologii na dalszych etapach edukacyjnych. Możesz to też śmiało wykorzystać na zajęciach językowych, lekcji historii, fizyki, chemii lub jako ciekawostkę na lekcji informatyki.
Wystarczy twój smartfon z systemem Android (nie starszym niż Android 7 i wpierający funkcjonalność AR Core).
Otwórz wyszukiwarkę Google na swoim smartfonie.
Wpisz słowo - Pies (w tym przykładzie poszukamy psa w 3D, ale tak samo możesz postępować dla wyszukania innych zwierząt, miejsc lub przedmiotów).
Kliknij – Zobacz z bliska naturalniej wielkości…
Na ekranie pojawi się animowany model 3D (Możesz obracać widok powiększać lub zaprezentować obraz smartfona na dużym ekranie projektora lub tablicy interaktywnej.
Kliknij – wyświetl u siebie i najedź kamerą telefonu na podłogę w swoim pomieszczeniu.
Możesz zmienić zwierzę wybierając z dostępnych w dolnej części okna.
Zwierzęta lądowe takiej jak tygrys, panda wielka, pantera, gepard, niedźwiedź koń, szop pracz, jeż lub jeleń.
Zwierzęta wodne i wodno-lądowe takie jak kaczka krzyżówka, aligator, ośmiornica lub żółw morski.
Ptaki takie jak papuga, pingwin cesarski lub orzeł.
Zwierzęta domowe takie jak golden retriever, labrador, rottweiler, buldog francuski, mops i kot.
Możesz też pokazać świat, który nie istnieje. Żeby zobaczyć dinozaury wpisz – Tyranozaur.
Możesz zobaczyć wybrane miejsca dziedzictwa kulturowego. Wpisz – Jefferson Memorial.
Możesz też wybrać się w kosmos na pokładzie Apollo 11. Po prostu wpisz – Apollo 11 lub Neil Armstrong.
Dostępne są też wybrane
Układy anatomiczne człowieka
Struktury komórkowe
Terminy chemiczne
Terminy biologiczne
Terminy z zakresu fizyki
Dobrej zabawy…
Więcej o wykorzystaniu aplikacji mobilnych podczas prowadzenia zajęć dowiesz się na najbliższym szkoleniu Smartfon w rękach nauczyciela, a więcej o rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości na szkoleniu AR i VR w edukacji podczas, którego poznasz 30 aplikacji edukacyjnych i stworzysz własne projekty, które możesz przenieść do świata wirtualnego.
Zobacz też nasz kanał na YouTube, w którym krok po kroku pokazujemy wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości w wyszukiwarce Google.
(Zobacz zwiastun)
Wpis z dnia 14.12.2021, godzina 11:02
Fot. https://www.facebook.com/kartkazpowstania/
Niezwykle realistyczny obraz przedstawiający wydarzenia Powstania Warszawskiego 1944.
Powstańcy, czołgi, ściany kanałów, odgłosy walki, wybuchy, Warszawa w ogniu, a ty jesteś w środku tych wydarzeń.
Całość trwa 15 minut. Zabierz swoją klasę na pokaz jeśli to tylko możliwe…
Zobacz zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=CsDxFiTTT7w&t=2s
To naprawdę robi wrażenie!
Rozszerzona rzeczywistość AR (Augmented Reality) to pokazanie świata, który jest połączeniem tego co nas otacza z elementami, które mogą być wygenerowane komputerowo i do niego dodane.
Wirtualna rzeczywistość VR (Virtual Reality) to pokazanie nieistniejącej rzeczywistości w postaci obrazów, obiektów lub przestrzeni zawierających elementy świata realnego lub wymyślonego, czyli coś co wokół nas nie istnieje.
To technologia, która pozwala na realistyczne wrażenie uczestnictwa w prezentowanym obrazie. Możliwość przeniesienia w inną przestrzeń, podróż w kosmos, nurkowanie z rekinami, odkrywanie nieistniejących cywilizacji, doświadczanie sytuacji, które są nieosiągalne dla przeciętnego człowieka.
Wśród dostępnych aplikacji przygotowanych na AR i VR znajdziesz rozwiązania na każdy przedmiot i poziom nauczania. Są takie dla najmłodszych, ale też bogato reprezentowane są aplikacje dla nauczycieli przyrody i biologii, geografii, języków obcych i przedmiotów ścisłych.
Po więcej informacji na temat rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości oraz po przykłady aplikacji i rozwiązań wykorzystujących AR i VR w edukacji zapraszam na webinar podczas, którego opowiem o technologii i sprzęcie, w który warto zainwestować oraz wszystkim co najważniejsze dla nauczyciela, który szuka pomysłów na nowoczesne lekcje. Poznasz też ponad 30 aplikacji i sposobów na prezentację AR i VR w edukacji oraz otrzymasz dostęp do ponad 1500 rozwiązań do dalszego poszukiwania we własnym zakresie.
To nowa jakość w edukacji. Zobacz więcej: https://edu.aktywnynauczyciel.pl/ar-vr
Wpis z dnia 12.11.2021, godzina 07:54
Fot. https://www.socrative.com/
https://quizizz.com/ – popularny program do tworzenia quizów oraz sprawdzania zdobytej wiedzy z możliwością szczegółowej analizy uzyskanych wyników.
https://kahoot.com/ – podobnie jak Quizizz aplikacja do przygotowywania i przeprowadzania quizów przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych słuchaczy. Kahoot pozwala na interaktywne powtórki materiału i sprawdzianie wiedzy na każdym poziomie edukacyjnym.
https://socrative.com/ angażująca platforma do przygotowywania gier i aktywności edukacyjnych przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych uczniów.
https://nearpod.com/ – oprogramowanie do przygotowania materiałów edukacyjnych w formie slajdów, filmów i testów oraz udostępnianie tych materiałów słuchaczom.
https://plickers.com – oprogramowanie pozwalające na przygotowanie testów lub ankiet oraz szybką analizę danych. W przeciwieństwie do aplikacji Quizizz lub Kahoot nie wymaga posiadania przez słuchaczy urządzeń mobilnych, a głosowania dokonuje się za pomocą dedykowanych kart z kodami QR.
https://learningapps.org/ – oprogramowanie wspierające procesy edukacyjne za pomocą niewielkich modułów dedykowanych różnym przedmiotom i poziomom edukacyjnym. Aplikacja zawiera bogatą bazę materiałów przygotowanych przez innych nauczycieli oraz pozwala na tworzenie własnych.
https://www.baamboozle.com – program do tworzenia aktywności w formie gier i testów na różne przedmioty edukacyjne. Umożliwia tworzenie własnych zasobów oraz dostęp do szerokiej bazy zasobów stworzonych przez innych nauczycieli.
https://www.testportal.pl/ - platforma internetowa do tworzenia testów online. Może być wykorzystywana do powtarzania materiału oraz sprawdzania wiedzy z określonej tematyki na czas i ocenę.
https://quizlet.com/pl - narzędzie do tworzenia fiszek do wykorzystania na każdym przedmiocie i poziomie nauczania.
https://www.memorizer.pl – narzędzie do nauki i powtórek materiału poprzez fiszki, testy i quizy on-line. Umożliwia dostęp do bogatej bazy zasobów lub tworzenie własnych przykładów.
A jakie są twoje najlepsze narzędzia wspierające współpracę, interakcję i komunikację? Podziel się swoimi doświadczeniami w naszej grupie na Facebooku…
Wpis z dnia 2.11.2021, godzina 08:03
Fot. https://avatarmaker.com/
To narzędzia na wprowadzenie nowego tematu, które można zastosować w momencie kiedy chcesz przełamać pierwsze lody, ale możesz je zastosować także kiedy chcesz podsumować temat lub zaktywizować swoich uczniów do działania.
Jeśli chcesz zbudować krzyżówkę wypróbuj: https://crosswordlabs.com/
Jeśli chcesz zbudować labirynt zobacz jak działa: https://mazegenerator.net/
Proste umiejętności muzyczne możesz kształtować razem z aplikacją: https://playxylo.com/
Jeśli chcesz zaszyfrować słowa w formie rebusów sprawdź: https://www.rebusy.edu.pl/
Przyjazny generator wykreślanek znajdziesz na stronie: https://eduzabawy.com/generatory/karty-pracyg/generator-wykreslanek/
Prosta budowa awatarów jest możliwa przy wykorzystaniu programu: https://avatarmaker.com/
Popularnych milionerów lub inne aplikacje edukacyjne znajdziesz na stronie: https://learningapps.org/
Kości opowieści to sposób na opowiadanie historii i świetnie się do tego nadaje strona: https://davebirss.com/storydice-creative-story-ideas/
Popularne karty Dixit możesz pobrać ze strony: https://print-and-play.asmodee.fun/pl/dixit/
Koło fortuny lub inne aplikacje edukacyjne zbudujesz razem z programem: https://wordwall.net/
Podobało się?
Sprawdź naszą stronę internetową. Znajdziesz tam pomysły na nowoczesne lekcje zgodne z polityką oświatową i aktualnymi trendami oraz gotowe do pobrania materiały wzmacniające kompetencje kluczowe uczniów i rozwijające warsztat pracy nauczyciela.
Wpis z dnia 7.05.2021, godzina 15:08
Fot. https://nearpod.com/
W ramach aplikacji Nearpod można wykorzystać istniejące lub tworzyć nowe prezentacje, filmy, pytania, quizy, interaktywne zadania i inne aktywności wspierające kreatywność i wzmacniające zaangażowanie uczniów.
Nearpod świetnie sprawdza się w przypadku realizacji zadań w klasie oraz nauczania w formie zdalnej.
Poniżej znajduje się skrócona instrukcja korzystania z programu. Pełną instrukcję znajdziesz w nowym wydaniu ebooka Jak wykorzystać nowe technologie w edukacji?
Rejestracja i logowanie w programie
Wejdź na stronę https://nearpod.com/ i kliknij – Sign up for free w celu założenia konta.
Jeśli posiadasz już konto kliknij – Log in i wpisz dane logowania.
Na tej stronie do twoich zajęć mogą też dołączyć uczniowie wpisując kod dołączenia w pole - Join a lesson – Enter code.
Twój kod zostanie automatycznie wygenerowany w momencie kiedy zakończysz przygotowanie zajęć.
Tworzenie zajęć – Lessons
Kliknij – Create, a następnie – Lessons.
Kliknij – Settings i zmień nazwę swojej lekcji.
Kliknij – Add slide, aby dodać slajd.
Możesz też dodać istniejący obraz .PNG, prezentację .PPT, dokument .PDF klikając – Upload files w dolnej części ekranu.
Aby usunąć slajd kliknij – Detele.
Aby skopiować slajd kliknij – Copy – Paste.
Dodawanie slajdów z zawartością (Content)
Kliknij - Video, aby dodać film. Możesz dodać zawartość z biblioteki Nearpod, serwisu YouTube, własnych filmów zgromadzonych w serwisie Nearpod, przekazać z komputera lub miejsca w chmurze.
Kliknij – Slide, aby dodać szablon slajdu, na który możesz wprowadzić własną zawartość.
Kliknij – Web content, aby dodać zawartość z sieci internet.
Kliknij – Nearpod 3D, aby dodać filmy 3D z biblioteki Nearpod.
Kliknij – Simulation, aby dodać gotowe symulacje przydatne na lekcje matematyki, fizyki lub chemii.
Kliknij – VR field trip, aby dodać gotowe filmy w technologii wirtualnej rzeczywistości.
Kliknij – BBC video, aby dodać filmy wideo przygotowane przez BBC.
Kliknij – Sway, aby dodać istniejącą prezentację przygotowaną w Microsoft Sway (wymaga szkolnego lub prywatnego konta Microsoft).
Kliknij – Slideshow, aby dodać istniejącą prezentację.
Kliknij – Audio, aby dodać dźwięk.
Kliknij – PDF viewer, aby dodać dokument .PDF
Aby zakończyć dodawanie zawartości do twojej prezentacji kliknij – Save & Exit. Wpisz nazwę swojej lekcji i wybierz – Grades oznaczający poziom nauczania, oraz Subject oznaczający temat zajęć.
Dodawanie aktywności (Activities)
Kliknij – Time to climb, aby stworzyć aktywność w formie quizu zorganizowaną w formie gotowej rywalizacji i fabuły – kto pierwszy na szczycie ten wygrywa.
Kliknij – Open-ended question, aby wybrać pytanie otwarte.
Kliknij – Matching pairs, aby dodać aktywność w formie łączenia w pary.
Kliknij – Quiz, aby przygotować aktywność w formie quizu.
Kliknij – Flipgrid, aby połączyć się i dodać istniejącą aktywność w aplikacji Flipgrid.
Kliknij – Draw it, aby dodać możliwość rysowania.
Kliknij – Collaborate board, aby udostępnić tablicę do współpracy.
Kliknij – Poll, aby udostępnić formularz ankiety.
Kliknij – Fill in the blanks, aby przygotować aktywność typu uzupełnij luki.
Kliknij – Memory test, aby przygotować aktywność w formie memory.
Uruchamianie aktywności
Kliknij – Live participation, aby uruchomić aktywność na żywo. W tym trybie nauczyciel nadaje tempo wyświetlanej prezentacji. Live participation + Zoom oznacza uruchomienie aktywności w programie do wideokonferencji Zoom.
Kliknij – Student paced, aby uruchomić aktywność w której uczeń sam decyduje o tempie prezentacji. To tryb, który może się sprawdzić w przypadku pracy domowej.
System automatycznie wygeneruje kod, który musisz przekazać swoim uczniom. Uczniowie dołączają do aktywności wpisując kod na stronie głównej Nearpod w pole - Join a lesson – Enter code.
Możesz też udostępnić kod w formie email, udostępniając w sieciach social media, w formie linku oraz bezpośrednio w Google Classroom lub Microsoft Teams.
Wyniki przeprowadzonej aktywności znajdziesz w zakładce Reports.
Pełną instrukcję i więcej możliwości korzystania z programu znajdziesz klikając ten link https://go.aktywnynauczyciel.pl/
Wpis z dnia 27.03.2021, godzina 10:49
Fot. https://prezi.com/
Rejestracja i logowanie
Wejdź na stronę https://prezi.com/ i kliknij - Get started, jeśli chcesz się zarejestrować lub Log in w celu zalogowania.
W przypadku rejestracji wybierz – Basic, a następnie Plan Free, w celu założenia bezpłatnego konta w programie.
W celu zbadania preferencji program poprosi o podanie dodatkowych danych. Wskaż właściwe lub pomiń, aby przejść na stronę główną.
Opis podstawowych funkcjonalności programu
Na stronie głównej znajdziesz wszystkie wcześniej przygotowane projekty.
Kliknij – Videos, aby zacząć tworzyć film.
Kliknij – Designs, aby zacząć tworzyć aktywne materiały graficzne.
Kliknij – Presentations, aby zacząć tworzyć prezentacje.
Kliknij – Library, aby zobaczyć bibliotekę rekomendowanych materiałów.
W prawym górnym rogu znajdują się informacje o koncie i możliwość wylogowania z programu.
Tworzenie filmów wideo
Przygotuj scenariusz nagrania.
W zakładce Videos kliknij – Create new video, a następnie Start creating. Zezwól na dostęp do mikrofonu i kamery.
Kliknij - Templates, aby wybrać właściwy szablon dla twojego projektu, a następnie kliknij - Next step.
Dodaj tekst i grafikę do pierwszego slajdu. Kliknij – Add frame, aby dodać kolejne slajdy do twojego projektu, a następnie kliknij – Next step. Twój projekt jest gotowy.
Pod obrazem znajdziesz symbole, które umożliwiają zmianę opcji prezentacji podczas nagrania. Może to być w kolejności: tylko twój wizerunek, twój wizerunek i przygotowany slajd lub tylko przygotowany slajd. Znajdziesz tam też strzałki pozwalające na sterowanie prezentacją podczas nagrania.
Aby rozpocząć nagrywanie kliknij czerwony przycisk.
Po zakończeniu nagrania możesz je zachować klikając - Save video, albo nagrać ponownie klikając – Discard and record again.
Jeśli nagranie spełnia twoje oczekiwania możesz je opublikować w formie linku, klikając – Copy link.
Tworzenie prezentacji
Kliknij – Presentations, a następnie kliknij – Start from template i wybierz prezentację spełniającą twoje potrzeby.
Wybierając prezentację z dostępnych szablonów Prezi możesz przeszukiwać kategorie lub wersje kolorystyczne. W celu wyboru kliknij – Use this template.
W polu – Project Title wpisz nazwę dla projektu. Z uwagi na pracę w wersji bezpłatnej programu zaznacz – Anyone on the web (oznacza to, że twój projekt nie jest prywatny i każdy użytkownik sieci internet może go zobaczyć). Kliknij – Continue.
Z lewej strony ekranu zobaczysz strukturę swojej prezentacji. Możesz dodawać lub usuwać kolejne tematy lub podtematy klikając Topic i Subtopic.
Z prawej strony ekranu możesz zdecydować o sposobie prezentacji klikając – Topic layout.
W górnej części ekranu znajduje się menu, za pomocą którego możesz modyfikować swój projekt.
Kliknij - Style, aby zmienić tło prezentacji, kształt elementów zawierających tematy i podtematy, dopasować wersje kolorystyczne lub tekst.
Kliknij – Insert, aby dodać nowy temat lub podtemat, zdjęcia, ikony, animacje, kształty, linie, wykresy, wideo i inne… (zwróć uwagę, że wybrane opcje nie są dostępne w planie Free).
Kliknij – Share, aby wyświetlić swój projekt, wygenerować link udostępniania lub wyświetlić i nagrać film w opcji Prezi Video.
Możesz też dodać do programu istniejącą prezentację MS Power Point. W tym celu kliknij – Convert PowerPoint na stronie głównej lub wybierz PowerPoint w menu Insert, a następnie dodaj wybrane slajdy. Zostaną one wyświetlone zgodnie z logiką Prezi.
Więcej informacji oraz instrukcje wykorzystania innych programów i aplikacji edukacyjnych znajdziesz w tym opracowaniu: https://go.aktywnynauczyciel.pl/
Wpis z dnia 26.01.2021, godzina 09:29
Fot. https://www.magisto.com/
https://www.magisto.com/
Rejestracja i logowanie.
Wejdź na stronę https://www.magisto.com/
Kliknij - Get started w celu rejestracji lub Log in, żeby się zalogować.
Przy rejestracji uzupełnij preferencje. Wybierz – Personal.
Przy wyborze planu abonamentowego wybierz – Later.
Tworzenie wideo.
Na stronie głównej kliknij – Make a video, a następnie Create a video.
Kliknij przycisk z plusem na środku ekranu i dodaj swoje zdjęcia oraz krótkie filmiki, a następnie kliknij – Next znajdujący się w lewym dolnym rogu.
Wybierz szablon swojego filmu. Po najechaniu myszką komputerową na wybrany szablon możesz zobaczyć jego podgląd i wybrać właściwy. Szablony do wykorzystania w twojej wersji programu są oznaczone napisem – Choose. Kliknij – Next.
Na tej samej zasadzie wybierz muzykę do swojego filmu. Kliknij – Finish.
Dodaj tytuł swojego filmu klikając – Add title. Kliknij – Create preview.
Twój fil jest przygotowywany. Zajmuje to od kilkudziesięciu sekund do kilku minut w zależności od ilości dodanych materiałów.
Zapisywanie i udostępnianie projektu.
Kliknij Save & share, żeby zapisać swój film.
Kliknij – Share, aby udostępnić. W celu wygenerowania linku udostępniania kliknij – Share link.
Pobieranie oraz zaawansowane opcje tworzenia są dostępne w planach płatnych.
Po zakończeniu pracy nie zapomnij wylogować się z programu.
To najlepszy edytor wideo jaki znam. A jeżeli uważasz, że warto to po więcej takich smaczków dołącz do jednego z naszych szkoleń.
Wpis z dnia 16.11.2020, godzina 07:11
Fot. https://wakelet.com/
https://wakelet.com/
Rejestracja i logowanie.
Wejdź na stronę https://wakelet.com/ i kliknij – Sign up w celu rejestracji lub – Login, żeby się zalogować.
Przy pierwszym logowaniu wybierz – Education, a następnie dowolne tematy z proponowanych.
Tworzenie nowej tablicy.
Kliknij – Create a new collecion.
Wpisz tytuł tablicy i opcjonalnie opis, możesz też dodać obrazek wyróżniający lub obrazek tła co uczyni twoją tablice niepowtarzalną.
Kliknij symbol plusa aby przypiąć do swojej tablicy pliki lub linki.
Paste URL – link do dowolnej strony internetowej.
Text – dowolny tekst.
YouTube – zawartość z portalu YouTube.
I kolejne takie jak Bookmarks – zakładka do linku dodanego wcześniej, zdjęcie, plik PDF lub materiał z chmury Google Drive lub One Drive.
Każdy przypięty materiał możesz edytować, usunąć lub przepiąć w górę lub dół.
Po zakończeniu możesz ustawić czy materiał ma być publiczny, prywatny lub czy mogą mieć dostęp do niego osoby, które mają link i zapisać klikając – Save and exit.
Udostępnianie tablicy.
Przygotowaną tablicę możesz potraktować jako własny zbiór pomocnych plików, linków lub materiałów lub udostępnić innym w prawami do edycji.
Aby udostępnić tablicę z prawami do edycji kliknij – Contributors i wygenerowanym linkiem podziel się z innymi. Każdy kto posiada link może współtworzyć udostępnioną tablicę.
Aby udostępnić tablicę do wglądu bez praw edycji kliknij – Share.
Możesz też pobrać tablicę w formacie PDF i wydrukować.
Aby wyszukać publiczne tablice opracowane przez inne osoby kliknij – Search i wpisz interesujące słowo kluczowe.
Aby poszukać inspiracji dla tworzenia tablic możesz zobaczyć tablice przygotowane przez innych klikając – Surf School.
Po zakończonej pracy nie zapomnij się wylogować.
A jeśli chcesz poznać więcej przydatnych i praktycznych aplikacji dołącz do jednego z naszych programów szkoleniowych.